Czechia Backyard Ultra Run 2025

8.5.2025 - 10.5.2025

Předešlý ročník - Czechia Backyard Ultra Run 2023

Vypsané závody

Czechia Backyard Ultra Run

Datum konání : 8.5.2025

Czechia Backyard Ultra Run 2025

Propozice závodu

Třetí ročník ultra běžeckého závodu s motivem: "Běž, dokud můžeš".

Milí ultra maratonci a vytrvalci. S radostí oznamujeme, že spouštíme registraci třetího ročníku unikátního vytrvalostního závodu Backyard Ultra. Autorem tohoto principu závodu je Garry "Lazarus Lake" Cantrell z amerického Tennessee. V České republice půjde o třetí závod tohoto typu a zařadí se mezi Silver Ticket závody s možností zúčastnit se mezinárodního klání vytrvalců. https://backyardultra.com/road-to-bigs/

Závod jsme opět umístili do krásného prostředí zámeckého parku v Holešově. Průběh akce budeme živě streamovat, aby mohli úspěchy našich běžců a běžkyň sledovat blízcí, kamarádi a sám Lazarus Lake.

Účastníci se společně postaví na start běžeckého okruhu, který má délku přesně 6,706 kilometrů, v celou hodinu. Uběhnou celý okruh v limitu 60 minut. Na start se musí postavit znovu v celou další hodinu. Vítězem se stává ten běžec, který se jako poslední postaví na start okruhu a dokončí jej. Ostatní účastníci mají technicky DNF. Ve výsledcích bude u všech běžců uvedeno jakou vzdálenost uběhli.

Start/cíl bude umístěn do zázemí koupaliště, odsud běžci pokračují do parku na stezku a vydají se vlevo k zámku. Oběhnou vodní tok, proběhnou kolem startu/cíle a pokračují rovně až na konec parku k asfaltové cyklostezce, po ní se dají vlevo a po několika desítkách metrů opět vlevo do parku. Po cca 700m se vydají vpravo na cyklostezku, na ní odbočí vpravo a běží až na konec parku. Tam bude umístěna obrátka a běžci se vrací stejnou trasou do prostoru startu/cíle, kde už nepokračují k zámku, ale ukončí okruh v zázemí koupaliště.

STARTOVNÉ

  • 1600,- (do 30.9.2024)
  • 1900,- (do 31.12.2024)
  • 2200,- (do 24.4.2025)

Registrace v pozdějším termínu nebo v místě startu nebude možná. Počet účastníků omezen na maximálně 120 běžců. Přeregistrování na jiného závodníka je možné do 30.4.2025.

Startovné zahrnuje: personifikované startovní číslo s vyznačením počtu uběhnutých okruhů, pamětní medaili, občerstvení. Live streaming, cena pro vítěze, zdravotník, sprchy, WC, stálý dohled v prostoru startu/cíle, v zázemí, pronájem a další

PRAVIDLA

Účastníci se společně postaví na start běžeckého okruhu, který má délku přesně 6,7056 kilometrů, v celou hodinu. A na startu musí být znovu v celou další hodinu. Vítězem stává ten běžec, který jako poslední postaví na start okruhu a dokončí jej. Ostatní účastníci mají technicky DNF. Ve výsledcích bude u všech běžců uvedeno jakou vzdálenost uběhli.

Běžci nesmí trasu opustit kromě nutnosti odskočit si na WC.

Před začátkem každého okruhu bude v časových intervalech 3, 2, a 1 minuta upozornění formou zvonku na začátek dalšího okruhu.

Nestihnutí startu přesně v celou hodinu znamená ukončení účasti v závodu. Není možný pozdní start.

Pokud běžec nedokončí okruh v časovém limitu 60 minutu, tedy se nestihne postavit na start dalšího kroku, jeho účast v závodu končí.

Pokud se na start nikdo nepostaví, je závod bez vítěze. Pokud poslední běžec nedokončí poslední okruh v časovém limitu, je závod bez vítěze.

V závodě nejsou povoleny hole.

ZÁZEMÍ

K dispozici je vytápěné zázemí šaten, WC a sprch koupaliště Holešov. Dále budou k dispozici i dva stany na trávě, v těsné blízkosti startu a cíle, bez vyhřívání a dva vyhřívané stany v prostoru koupalště.

Na travnaté ploše koupaliště je možné si postavit vlastní stany. Elektrické přípojky nejsou k dispozici. Více podrobností o zázemí se dozvíte v záznamu z online meetingu: https://www.youtube.com/watch?v=I2R3E0JEVAQ

V den závodu bude zázemí v dispozici od 8 hodin.

OBČERSTVENÍ

K dispozici bude masový vývar (3 porce / osoba), sýr, salám, chleba se sádlem, oříšky, čokoláda, čaj, iontový nápoj, káva, sůl, ovoce. Doporučujeme mít také své vlastní občerstvení, které máte u dlouhých závodů vyzkoušené a doplnit tím to, co pro vás připravíme my.

Startovní listina

Startovní číslo Závodník Tým
1 Jiří Jakob (1979) www.MiniSpaStudio.cz
2 Jiří Krejčí KalistaFyzioBěh